• Kategori Akıllı Toplum
  • Website:
  • Şehre Katkısı
  • 85%

Konya Mobil Uygulaması

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sunulan Konya Mobil Uygulaması; Belediyem, Şehir Rehberim ve Ulaşım olmak üzere üç ana bölümden oluşmaktadır.
Uygulama üzerinden; proje, etkinlik ve hizmetlere ait bilgi ve tanıtımlar, şehir kameraları, online işlemler ile borç sorgulama ve ödeme işlemleri, açıkkapı başvuruları, Konya’daki gezilecek yerler, restoranlar, oteller, hastaneler, nöbetçi eczaneler, resmi kurumlar gibi pek çok bilgi ve fonksiyona erişilebilmektedir. Mekansal bilgilerin konumu harita üzerinde görülebilmekte ve istenirse yönlendirme özelliği kullanılabilmektedir.
Ulaşım bölümünde; ATUS, Bisiklet Kiralama Sistemi, Elkart, Otopark Bul gibi ulaşımla ilgili pratik bilgilere ulaşılabilmektedir. Bu bölümdeki verilerin tümü ilişkili sistemler tarafından anlık olarak üretilmektedir. Böylece toplu ulaşım aracının nerede olduğu, tahmini olarak kaç dakika sonra durağa geleceği, en yakın toplu ulaşım durakları, bisiklet kiralama istasyonları, uygun otoparklar ve Elkart dolum yerleri öğrenilebilmektedir.